Windows Açılıştaki Hoşgeldiniz Yazısını Değiştirme Nasıl Yapılır? hoşgeldin windows 10 hoşgeldin yazısı nasıl değişir hoşgeldin yazısını değiştirme windows hoşgeldin windows hoşgeldiniz ekranı değiştirme windows welcome change
Windows Açılıştaki Hoşgeldiniz Yazısını Değiştirme Nasıl Yapılır? hoşgeldin windows 10 hoşgeldin yazısı nasıl değişir hoşgeldin yazısını değiştirme windows hoşgeldin windows hoşgeldiniz ekranı değiştirme windows welcome change
Windows bilgisayarın açılışında gözüken hoşgeldiniz yazısı nasıl değiştirilir? Bu sayfada resimli anlatım yapıyoruz ve olabildiğince kısa ve öz şekilde açıklamaya çalışıyoruz.

Burada anlatılan yöntemi kullanarak hem Windows 10, hem Windows 8, hem Windows 8.1, hem Windows 7, hem Windows Xp, hem de Windows Vista’daki “Hoşgeldiniz” yazan yazıyı değiştirebilirsiniz.

Esas olarak yapacağımız işlem kayıt defterindeki bir kaydı değiştirmekten ibarettir.

Win+R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açınız. Açılan pencereye regedit.exe yazıp Enter tuşuna basın. Böylece Kayıt Defteri penceresi açılacaktır. Açıldığı zaman pencerenin sol tarafındaki menülerden aşağıdaki adrese gidin.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 
Böylece pencerenin sağ kısmında girdiler karşınıza çıkacak. Bu girdiler arasından “LegalNotice Text” yazanı bulun ve bu kayıt üstüne çift tıklayın. Ufak bir pencere daha açılacak. Aşağıdaki resimde bu pencereyi görebilirsiniz. Bu pencerenin alt kısmındaki “Değer Verisi” kutusuna en çok 11 karakter olmak kaydıyla istediğinizi yazabilirsiniz. Yazdığınız şey Windows’un açılışında Hoşgeldiniz yazısı yerine çıkacaktır.
 
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.