Discord Nedir Ne İşe Yarar ? Kullanımı Botları Temaları full indir

TeamSpeak Alternatifi Discord Tanıtımı

Çevrimiçi oyunlarda oyuncuların birbirleri arasında iletişimi sağlayabilmesi için sayılı uygulama bulunuyor.. Bir kaçı ücretsiz ve bir kaçıda ücretli olarak oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda.. Bu programlar arasında en yenisini sizlere tanıtıyorum..


Discord Nedir Ne İşe Yarar ? Kullanımı Botları Temaları full indirÖncelikle TeamSpeak, Discord gibi programlar ne işe yarar bundan bahsedelim bilmeyenlerimiz için..

Bilenler burayı es geçip direk olarak aşağıya geçebilirler..

İlk olarak bu programların şuan ki amacı oyuncular arasında ki iletişimi kolaylaştırmak. Önceden bildiğim kadarıyla insanlar arasında ki iletişimi sağlamaktı. Ventrilo, Skype, Raidcall, TeamSpeak gibi programların arasından ilk olarak piyasaya sürülen program TeamSpeak oldu. 21 Ekim 2001 yılında piyasaya sürülen TeamSpeak’in ilk amacı, oyunlar ya da oyuncular değil, insanların iletişimini kolaylaştırmaktı. Fakat bir sorun var. Burada konuşmak için bir sunucu kiralamanız ve tüm arkadaşlarınızın o sunucuya gelmesi gerekiyordu. Daha sonra 2002 yılında Ventrilo isimli program piyasaya sürüldü. Fakat hala tam sürüme geçmemişti. 2003 yılında Skype isimli program ortaya çıktı. 29 Ağustos 2003 yılında piyasaya sürülen programda, Skype arası konuşmalar ücretsizdi. 15 Haziran 2004 yılındaysa, sabit hatları ve cep telefonlarını aramak mümkün kılındı. Fakat bu kısım ücretli olarak kullanılmaya devam ediyor. 10 Mart 2005 yılındaysa SkypeIn hizmeti devreye sokuldu ve sabit ya da cep telefonlarından size Skype tarafından verilmiş numara aranarak, telefon kullanıcılarının sizin Skype’ınızı aramasına olanak sağlandı. Daha sonrada Rusya’dan bir program piyasaya sürüldü. 2012 yılında ve hala günümüzde diğerlerinden daha sık kullanılan, Raidcall oldu.


Discord’un Diğerlerinden Farkı


Herhangi bir sunucu kirası ödemenize gerek kalmadan ücretsiz bir kanal açabilir ve programın bütün özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Oyun performansınızı etkilememek adına, düşük kaynak tüketimine sahip.

İnternet tarayıcınız üzerinden kullanma şansınız bulunuyor.

Açmış olduğunuz kanalları yönetebilir, kişilere ünvan verebilir, renk verebilir hatta o kanal üzerinde yapabileceği şeyler için izin verebilirsiniz. (Yazı kanalına yazamaz, konuşamaz, konuşulanları duyamaz…gibi)

Modern bir arayüze sahip olan Discord, karanlık ve aydınlık olarak 2 çeşit tema seçeneği veriyor.

IP & DDoS koruması sağlıyor.

Ücretsiz mobil uygulamaya sahip.

Arkadaş listenizi oluşturabilir, özel mesaj gönderebilirsiniz.

Oyun içi arayüze sahip. (Fakat Counter-Strike: Global Offensive üzerinde garip etkilere sebep olabiliyor.)

Ayrıca mikrofonunuzu susturmak, konuşmaları dinlememek istiyorsanız bunlar içinde ister arayüzden tek tıkla yapabilir isterseniz kısayollar atayarak istediğiniz an kapatıp açabilirsiniz.

Yazılı konuşmalardaysa GIF ve Emoji kullanmak gibi olanaklar sağlıyor.
Discord Siyah ve Beyaz Olarak 2 Tema Seçimi Sunuyor Bize
Discord Nedir Ne İşe Yarar ? Kullanımı Botları Temaları full indir
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.