İnternet Bağlantısı Yok Hatası Bilgisayarınız Çevrimdışı Sorunu Çözümü adsl bağlantısı var internet bağlantısı yok ağ bağlantısı var ancak internet erişimi yok ağ bağlantısı var internet erişimi yok airties adsl bağlantısı var internet bağlantısı yok airties internet bağlantısı yok bilgisayar ağ bağlantısı var internet yok bilgisayarda internet bağlantısı yok bu bilgisayarın bağlantısı var ancak internet erişimi yok formattan sonra internet bağlantısı yok internet bağlantısı paylaşımını aç yok internet bağlantısı var ama erişim yok internet bağlantısı yok adsl bağlantısı var internet bağlantısı yok bilgisayarınız çevrimdışı ipv6 bağlantısı internet erişimi yok ne demek kablosuz ağ bağlantısı var ama internet erişimi yok laptop da internet bağlantısı yok windows 7 ağ bağlantısı var internet yok windows 8 internet bağlantısı yok windows 8 ipv6 bağlantısı internet erişimi yok windows 8.1 internet bağlantısı yok windows xp internet bağlantısı yok yerel ağ bağlantısı internet erişimi yok yerel ağ bağlantısı var internet yokİnternet bağlantısı yok şeklindeki sorunun pek çok nedeni olabilir. Hepsini burada inceleyemem fakat en çok karşılaşılan sebepleri ve çözümleri burada paylaşarak sizlere elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

    Öncelikle modeminiz açık mı, çalışıyor mu, ışıkları yanıyor mu ve kablosuz internet veya kablolu internetin ayarları doğru şekilde yapılmış mı kontrol edin. Kasaya takılan ethernet kablosunun takılı olduğundan ve yerine düzgün şekilde oturduğundan emin olmalısınız. Hatta başka bir ethernet kablosu varsa onu kullanarak test edin. Böylece ethernet kablosunun bozuk olup olmadığını anlayabilirsiniz.

  • Modem üzerindeki ışıklara bakarak modemin düzgün şekilde çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. DSL ışığı yanıyorsa modem ve internet sağlayıcısı arasında veri akışı var demektir. Yani TTNET’den gelen internet modeminize ulaşıyor demektir. Bu ışık sönmüşse ya şebekeden hattınıza internet gelmiyordur yani arıza vardır, ya da telefondan modeme uzanan kabloda arıza var demektir. Bu gibi durumlarda genellikle kablo yerine splitter denilen cihaz arıza yapıyor. Telefon hattı ile internet hattını ayıran ufak cihaza splitter deniliyor. Splitter cihazını kullanmadan telefon kablosunu doğrudan modeme takarak çalışıp çalışmadığına bakın. İNTERNET ve ADSL;  Modemin içinde internet bağlantısının hazır olduğunu bildiren ışıktır. Yani modemi ethernet kablosuyla bilgisayara bağlarsanız interneti kullanmaya başlayabilirsiniz demektir. Eğer bu ışık sönmüşse, modemi kurarken kullanıcı adı ve şifreyi hatalı girmiş olabilirsiniz. Bunun sebebi mahallenizdeki genel bir internet arızası olabileceği gibi, TTNET’den kaynaklanan size özel teknik bir arıza da olabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak teknik arızayı öğrenebilirsiniz. 


  •   Bazen internet bağlantısının olmamasının nedeni DNS problemi olabilir. O yüzden DNS adresini değiştirerek test etmelisiniz. Örneğin 8.8.8.8 – 8.8.4.4 adresini girerek internet var mı diye bakın. Şayet problem çözülmediyse bu kez Başlat’a girip Çalıştır penceresini açın ve cmd yazarak komut satırı penceresini açın. Bu pencereye ipconfig /flushdns komutunu yazarak Enter tuşuna basın ve bilgisayarı kapatıp açın.


  •  Başlat’ı açın ve Internet Explorer simgesine çift tıklayarak çalıştırın. Araçlar butonuna tıklayın ve daha sonra Internet Seçenekleri yazan seçeneğe tıklayın. Oradan da önce Bağlantılar sekmesine ve sonra da Yerel Ağ Ayarları’a tıklayın. Eğer Proxy sunucu alanındaki tik işaretliyse kaldırın ve tekrar deneyin.
Yukarıda saydığım internet kesintisinin en sık karşılaşılan sebepleri dışında modem, kablo, yazılım ve ethernet kartından kaynaklanan başka nedenler de olabilmektedir. Hatayı veya uyarıda yazılanların aynısını aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bana bildirirseniz en kısa sürede sorununuzu çözmeye çalışacağım.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.