Kullanıcıya tam yetki verme Windows 7 Windows 8 Windows 10 Windows Windows Xp ve Vista için
Windows bilgisayarda her kullanıcının farklı yetkileri ve izinleri olabilir. Mesela bir dosyayı
 değiştirmek için veya silmek için bir kullanıcıya tam yetki verilebilir veya hiç izin verilmeybilir.

Eğer bir kullanıcıya bütün yetkileri tam olarak vermişseniz o kullanıcının seviyesi Administrator yani yönetici konumunda demektir.

Windows bilgisayarda yepyeni bir kullanıcı hesabı açabilir ve bu kullanıcıya pek çok izin verebilir yada atama yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlere herhangi bir kullanıcıyı Administrator yani yönetici yaparak tam yetkiyi nasıl vereceğinizi kısa ve öz biçimde anlatacağım.

Öncelikle aşağıdaki yolu izleyerek Kullanıcı Hesapları penceresini açın.

Bilgisayarım > Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları

Ayrıca Başlat’ı açıp arama kutusuna “kullanıcı hesapları” yazarak da bu adrese gidebilirsiniz.

Karşınıza bu bilgisayardaki tüm kullanıcılar çıkacaktır. İzinlerini değiştirmek istediğiniz kullanıcıyı seçin.

 Daha sonra seçtiğiniz hesap için “Hesap Türünü Değiştirin” linkine tıklayın. Üstteki resimde bu linki görebilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan pencereden “Yönetici” yazan kutuyu işaretleyin ve altındaki “Hesap türünü değiştirin” yazan butona tıklayın. İşlem tamamdır. Artık bu kullanıcı yönetici olarak atanmıştır ve bilgisayarda her türlü değişikliği yapma iznine sahiptir.

Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerek bu işlemin nasıl yapıldığına canlı canlı şahit olabilir ve daha iyi öğrenebilirsiniz. Hepi top 39 saniyelik kısa bir videodur.

 

Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.