Microsoft firmasının ürettiği en son model işletim sistemi olan Windows’un yeni sürümü Windows 10 geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürüldü. Tabii ki Microsoft’un açıklamalarına bakacak olursak şimdiye kadarki en güçlü, en kararlı, en güvenli, en hızlı ve en sorunsuz işletim sistemi Windows 10.
Peki Windows 10’u nasıl yükleyeceksiniz?
Windows 10’u bilgisayara indirmek için öncelikle sabit diskte 4 GB boş alan olması gerekiyor. Dilerseniz USB veya DVD yardımıyla bir kurulum diski oluşturabilirsiniz fakat yine de bu disklerdeki alanın en az 4 GB olması gerekli.

Eğer daha önce hiç Windows 10 yüklemediyseniz yani bilgisayara ilk defa kuracaksanız, Windows ürün anahtarınızın olması gerek çünkü kurulum aşamasında sizden istenecek.

Şimdi sıra indirmeye geldi. Eğer bilgisayarınız 32-bit işletim sistemine sahipse, Windows 10’un 32 bitlik versiyonunu indirin. Eğer kullandığınız işletim sistemi 64-bit ise o zaman da mecburen Windows 10’un 64-bit versiyonunu yüklemelisiniz. Eğer kaç bit kullandığınızı bilmiyorsanız, Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Özellikler’e tıklayın. Açılacak olan pencerede işletim sisteminin kaç bit olduğu yazar.

Windows 10 kurma aracını çalıştırınca karşınıza gelen penceredeki direktifler size yardımı oluyor. Eğer şimdi değil daha sonra kurmak isterseniz, Windows 10 dosyalarından bir ISO dosyası oluşturabilir veya USB yada DVD’ye yazarak bir kurulum diski yaratabilirsiniz.


NOT: Eğer Windows 8’den Windows 10’a yükseltme yapacaksanız, buraya tıklayarak indireceğiniz program sayesinde Windows 10 yükseltme işlemini çok daha ucuza yapabilirsiniz. 

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

İşletim Sistemi: Windows 


Windows 10 Türkçe Ücretsiz İndir 

Windows 10’u resmi sitesinden satın almak için tıklayınız. 

Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.