Bir hacker EA sunucularında bulmuş olduğu açığı FIFA'da kullandı ve 15 milyon dolardan fazla para kazandı. Peki, yakayı ele veren hacker bu parayı nasıl kazandı? Ultimate Team bölümünün FIFA'ya dahil edilmesinden sonra FIFA Coin kavramı hayatımıza girmişti. FIFA Coin'ler sayesinde oyuncular yeni kartlar alabiliyor veya transfer yapabiliyor. Ancak FIFA Coin toplamak için maç yapmak gerekiyor. Kolay toplanmayan FIFA Coin'ler gerçek para ile de satın alınabiliyor. Bir hacker EA sunucularında bulmuş olduğu açık ile 15 milyon dolardan fazla para kazanmayı başardı. Yakayı ele veren Hacker, bir program sayesinde FIFA Coin ürettiğini ve bunları FIFA Coin satan üçün parti kurumlara sattığını Teksas'ta çıkmış olduğu mahkemede itiraf etti. 15 ile 18 milyon dolar arasında gelir elde ettiğini söyleyen Hacker, bu işleme 2013 yılında başladığını ve 2015'in sonlarına doğru bıraktığını belirtiyor. FIFA 14'ün Xbox 360 sürümünü Interactive Disassembler uygulaması ile tersine mühendislik yöntemi ile kıran hacker bu sayede FIFA Coin ürettiğini söylüyor. Tek başına çalışmadığının altını çizen hackerın, Xbox Underground hacker grubu ile bağlantılı olduğu ve FBI ile işbirliği yaptığı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Bir hacker EA sunucularında bulmuş olduğu açığı FIFA'da kullandı ve 15 milyon dolardan fazla para kazandı. Peki, yakayı ele veren hacker bu parayı nasıl kazandı?


Ultimate Team bölümünün FIFA'ya dahil edilmesinden sonra FIFA Coin kavramı hayatımıza girmişti. FIFA Coin'ler sayesinde oyuncular yeni kartlar alabiliyor veya transfer yapabiliyor. Ancak FIFA Coin toplamak için maç yapmak gerekiyor. Kolay toplanmayan FIFA Coin'ler gerçek para ile de satın alınabiliyor.

Bir hacker EA sunucularında bulmuş olduğu açık ile 15 milyon dolardan fazla para kazanmayı başardı. Yakayı ele veren Hacker, bir program sayesinde FIFA Coin ürettiğini ve bunları FIFA Coin satan üçün parti kurumlara sattığını Teksas'ta çıkmış olduğu mahkemede itiraf etti.

15 ile 18 milyon dolar arasında gelir elde ettiğini söyleyen Hacker, bu işleme 2013 yılında başladığını ve 2015'in sonlarına doğru bıraktığını belirtiyor. FIFA 14'ün Xbox 360 sürümünü Interactive Disassembler uygulaması ile tersine mühendislik yöntemi ile kıran hacker bu sayede FIFA Coin ürettiğini söylüyor.

Tek başına çalışmadığının altını çizen hackerın, Xbox Underground hacker grubu ile bağlantılı olduğu ve FBI ile işbirliği yaptığı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.