Google, düşük çözünürlük görsellerin kalitesini arttırmak için kolları sıvadı. Rapid and Accurate Image Super-Resolution (RAISR) sayesinde görsellerin kalitesi iyileştirilecek. Görüntü teknolojileri son 1-2 yılda çok hızlı bir şekilde gelişti. Uzun bir süre Full HD çözünürlüğünde kalan görüntüleme birimleri bir anda 4K hatta profesyonel alanda 5K çözünürlüğe çıktı. Ancak görsellerin kalitesi, 4K ve üstü görüntüleme birimlerinde pek net görünmeyebiliyor. Google da Rapid and Accurate Image Super-Resolution (RAISR) adını verdiği teknoloji ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Hali hazırda bulunan görüntü kalitesini iyileştirme yazılımları, kaliteyi arttırırken detaylardan feragat ediyor. Rapid and Accurate Image Super-Resolution teknolojisi ile hem görüntü kalitesi artıyor hem de detaylardaki kayıp minimuma indiriliyor. Düşük çözünürlüğü yeniden ölçeklendirerek hem boyutunu hem de kalitesini arttıran RAISR, şimdilik geliştirilme aşamasında.
Google, düşük çözünürlük görsellerin kalitesini arttırmak için kolları sıvadı. Rapid and Accurate Image Super-Resolution (RAISR) sayesinde görsellerin kalitesi iyileştirilecek.

Görüntü teknolojileri son 1-2 yılda çok hızlı bir şekilde gelişti. Uzun bir süre Full HD çözünürlüğünde kalan görüntüleme birimleri bir anda 4K hatta profesyonel alanda 5K çözünürlüğe çıktı. Ancak görsellerin kalitesi, 4K ve üstü görüntüleme birimlerinde pek net görünmeyebiliyor.

Google da Rapid and Accurate Image Super-Resolution (RAISR) adını verdiği teknoloji ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Hali hazırda bulunan görüntü kalitesini iyileştirme yazılımları, kaliteyi arttırırken detaylardan feragat ediyor. Rapid and Accurate Image Super-Resolution teknolojisi ile hem görüntü kalitesi artıyor hem de detaylardaki kayıp minimuma indiriliyor.


Düşük çözünürlüğü yeniden ölçeklendirerek hem boyutunu hem de kalitesini arttıran RAISR, şimdilik geliştirilme aşamasında.
Alt taraftaki RAISR ile düzenlendi
Sağ taraftaki RAISR ile düzenlendi
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.