5.) Bugatti Veyron Super Sports , 4.) Lykan HyperSport , 3.) Lamborghini Veneno , 2.) Koenigsegg CCXR Trevita , 1.) Maybach Exelero
Otomobil tutkunları arasında “Dünyanın en pahalı otomobili hangisidir?” sorusu sürekli merak edilmiştir ve sohbet konusu olmuştur. Siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız, sizler için listelediğimiz en pahalı 5 otomobili incelemelisiniz. Yüksek fiyatlarıyla dudak uçuklatan ve fiyatı artıkça dünyada az sayının sahip olduğu otomobillerin videolarını da aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca özelliklerini ve videosunu verdiğimiz otomobil listemizde antika modellerin bulunmadığını da belirtelim. Liste sıralaması ucuzdan pahalıya doğrudur.

5.) Bugatti Veyron Super Sports


Belki de dünyanın “en pahalı otomobil” markası hangisi dendiğinde aklınıza hemen Bugatti geliyor olabilir. Ancak maalesef Bugatti Veyron Super Sports, 2.4 milyon dolarlık dudak uçuklatıcı fiyatıyla en pahalı otomobiller listemize sonuncu olarak, yani 5. sıradan giriş yapıyor. 0-100 km hıza sadece 2,5 saniyede ulaşabilen ve saatte 432 km hıza ulaşarak Guiness rekorlar kitabına giren bu canavar, 1.200 beygirlik turboşarjlı W16 motoru ile güçlendirilmiş.

Ayrıca araçta bulunan bilgisayar kontrollü vites sistemi ile vites geçişleri arasında yalnızca 150 milisaniyelik zaman olduğuna dikkat çekiliyor.

Bugatti Veyron Super Sports Video

4.) Lykan HyperSport


İlerici tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Lykan Hypersport, 3,4 milyon dolarlık fiyatıyla listemizde 4. sırada yer alıyor. Birleşik Arap Emirlik’lerinde tasarlanan ve geliştirilen ilk otomobil olma özelliğine sahip olan asfalt canavarında, çift turboşarjlı 740 beygirlik motor bulunuyor ve 0-100 km hıza yalnızca 2,8 saniyede ulaşabiliyor. Otomobilin maksimum hızı ise saatte 386 kilometre.

Lykan HyperSport Video3.) Lamborghini VenenoDünyanın en lüks otomobil markalarından biri olan Lamborghini’nin sadece 9 adet ürettiği ve resmi olarak piyasaya sürülmeden tükendiği Veneno modeli, 4,5 milyon dolarlık fiyatıyla “dünyanın en pahalı 5 otomobili” listemizde 3. sırada yer alıyor. Ayrıca bu kadar rağbet görüp satılan aracın “en kötü tasarıma sahip 100 otomobil” anketinde de ilk sırada yer alması şaşırtıcı doğrusu. 0-100 km saat hızı sadece 2,9 saniyede alan araç, 740 beygirlik motoru ile toplamda 350 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Lamborghini Veneno Video

2.) Koenigsegg CCXR Trevita

Listemizin sonuna yaklaşıyorken listedeki en güçlü otomobillerden biri olan Koenigsegg CCXR Trevita, boyasında kullanılan elmas tozu ile lüks tanımını yeniden yapıyor. Bu da otomobilin 4,8 milyon dolarlık fiyatıyla birlikte listemizin 2. sırasına yerleşmesine neden oluyor. Ayrıca performans canavarı otomobil, çift süperşarjlı 1.004 beygirlik V8 motoru ile saatte 408 kilometre hıza ulaşıyor.

Koenigsegg CCXR Trevita Video


1.) Maybach Exelero

Evet, işte karşınızda 8 milyon dolarlık dudak uçuklatıcı fiyatıyla dünyanın en pahalı otomobili: Maybach Exelero. Belki de adını ilk defa duyduğunuz araç, astronomik fiyatıyla kendini “özel” hissetmek isteyenlere hitap ediyor. Bu şekilde düşünen ve kendisine bu araçtan alan rapçi Birdman de bunlardan biri. 700 beygir gücünde çift turbolu V12 motora sahip olan canavar, maksimum olarak 350 kilometre hıza ulaşıyor. Ayrıca otomobilin daha önce Jay-Z’nin “Lost One” klibinde kullanıldığını da belirtelim.

Maybach Exelero Video


Dünyanın En Pahalı Otomobil Listemizi Nasıl Buldunuz?.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.