İyi Çay Demlemenin 6 Püf Noktası , çay demleme bilgileri , iyi çay yapma bilgileri , iyi çay yapma püf noktaları
Çay içince mutlu olanlardan mısınız? O halde bu haberimiz sizin için. Çünkü çok iyi bilirsiniz ki kötü demlenmiş bir çay kadar insanın moralini bozan başka bir şey yoktur. Buyrun o halde… 

Demlik Seçimi

 Öncelikle iyi bir çay için uygun bir demlik seçmelisiniz. Porselen demlik ya da cam demlik tercih edebilirsiniz. Ancak biraz eskilere gidip emaye demlik tercih ederseniz çok lezzetli bir çay elde ettiğinizi göreceksiniz. Ayrıca demleyeceğiniz çay miktarına göre uygun ebatta bir demlik kullanmalısınız.


Çay Miktarı


İyi bir çay için çay miktarı iyi ayarlanmalıdır. Genellikle 1 çay bardağı çay için 1 tatlı kaşığı çay ilave edilmesi önerilir. Ayrıca demliğinizin alabileceğinden fazla bir miktarda çay ilave ederseniz çay demlenme alanı bulamayacağı için iyi kalitede bir çay elde edemezsiniz.


Su Seçimi

Lezzetli bir çay için orta sertlikte bir su tercih etmelisiniz. Bu sebeple ambalajlı suları tercih edebilirsiniz. Ancak musluk suyu kullanacaksanız suyunuzu bir sürahi içinde bir gün önceden dinlendirmeyi unutmayın.


Demleme Sıcaklığı

Suyun demleme sıcaklığı ise 95 °C olmalıdır. Kaynayan suyunuzu 30 saniye bekletip çayınızı öyle demleyin.


Demleme Şekli

Demliğe önce suyu, daha sonra da üzerine çay ilave ederseniz daha aromatik bir çay elde edersiniz. Ayrıca çayınız demledikten sonra ocağınızın altını kısarak demliğinizin alt kısmındaki suyun kaynamasını bekleyin.


Demleme Süresi

İdeal çay demleme süresi 15-20 dakika arasındadır. Daha fazla demlenirse acılaşmaya başlayacaktır.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

2 Yorum Yapılmış:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. @Zeynep Çimenderek Güzel link gizleme ama yanlış dolaylı yollardan deyilse doğruca söylesen siteni tanıtırdık.

      Sil

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.