1 ayda ingilizce konuşma 1 haftada ingilizce konuşma 15 günde ingilizce konuşma 2 ayda ingilizce konuşmak 4. sınıf ingilizce tanışma diyalogları 4.sınıf ingilizce günlük konuşmalar 4.sınıf ingilizce karşılıklı konuşmalar 5 günde ingilizce konuşma 5. sınıf ingilizce günlük konuşmalar 5.sınıf ingilizce karşılıklı konuşmalar 6. sınıf ingilizce karşılıklı konuşma 6.sınıf ingilizce konuşma diyalogları 7.sınıf ingilizce karşılıklı konuşma 7.sınıf ingilizce konuşma diyalogları 7.sınıf ingilizce konuşma videoları 8 sınıf ingilizce konuşma kalıplar 9.sınıf ingilizce karşılıklı konuşma 9.sınıf ingilizce konuşma diyalogları 9.sınıf ingilizce konuşmalar akıcı ingilizce konuşma teknikleri bedava konuşarak ingilizce öğrenme doğru ingilizce konuşma 4 ingilizce 2 kişilik konuşma ingilizce 2 kişinin konuşması ingilizce 3 kişilik konuşma ingilizce günlük konuşma listesi ingilizce hazır konuşma cümleleri ingilizce konuşma 3. sınıf ingilizce konuşma aktiviteleri ingilizce konuşma alıştırmaları ingilizce konuşma becerisi nasıl geliştirilir ingilizce konuşma cd leri ingilizce konuşma cümleleri ingilizce konuşma dersleri video ingilizce konuşma dinleme ingilizce konuşma diyalogları 5. sınıf ingilizce konuşma diyalogları dinle ingilizce konuşma eğitim seti indir ingilizce konuşma egzersizleri ingilizce konuşma ekşi sözlük ingilizce konuşma elementary ingilizce konuşma etkinlikleri ingilizce konuşma filmleri ingilizce konuşma forum ingilizce konuşma geliştirme teknikleri ingilizce konuşma geliştirme yolları ingilizce konuşma geliştirme yöntemleri ingilizce konuşma için neler yapılmalı ingilizce konuşma internetten ingilizce konuşma mantığı ingilizce konuşma materyalleri ingilizce konuşma metinler ingilizce konuşma metinleri pdf ingilizce konuşma nasıl gelişir ingilizce konuşma nasıl geliştirilir ingilizce konuşma nasıl ilerletilir ingilizce konuşma nasıl öğrenilir ingilizce konuşma okunuşları ingilizce konuşma oyunlar ingilizce konuşma pratiği nasıl yapılır ingilizce konuşma pratikleri video ingilizce konuşma programları ingilizce konuşma rehberi ingilizce konuşma restaurant ingilizce konuşma setleri ingilizce konuşma siteleri ingilizce konuşma siteleri ekşi ingilizce konuşma siteleri ücretsiz ingilizce konuşma taktikleri ingilizce konuşma temelleri ingilizce konuşma tüyoları ingilizce konuşma uygulamaları ingilizce konuşma ve anlama görsel eğitimi ingilizce konuşma yazıları ingilizce konuşma yeteneğini geliştirme ingilizce uzun konuşma diyalogları konuşarak ingilizce öğren sistemi konuşarak ingilizce öğrenme kursu konuşarak ingilizce öğrenme seti konuşarak ingilizce öğrenme siteleri konuşarak ingilizce öğrenme video konuşarak ingilizce öğrenme yorumlar online konuşarak ingilizce öğren pratik ingilizce konuşma nasıl öğrenilir uluslararası ingilizce konuşma siteleri
İngilizceyi konuşa konuşa öğrenmek istiyorsanız ama bunun yanı sıra gramer ve imla kurallarını da boş geçmek istemiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu günkü yazımda uzun süre şahsen ilgilendiğim bir konuda sizlere yardımcı olmak istiyorum. Yıllardır İngilizcesini geliştirmek isteyen ve bunun için internette harıl harıl araştırma yapan birisi olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağım.

Eğer İngilizceyi sıfırdan öğrenmek istiyorsanız sizlere yeni başlayanlar için hem kolay ve basit bir şekilde öğreten ama zamanla orta ve iyi hatta çok iyi bir duruma getiren bir eğitim seti tavsiye edeceğim.

 Az buçuk İngilizce bilen ve okulda gramerini cümle yapısını falan öğrenenler için konuşa konuşa İngilizceyi geliştirmek ve günlük konuşma dilini öğrenmek için özel olarak hazırlanan Rosetta Stone isimli eğitim setini öneriyorum. İçerisinde tam 200 saatlik görsel ve sesli eğitim videoları mevcut. İşe yarayacağı neredeyse garanti!
 Eğer İngilizcenizi daha profesyonel bir hale getirmek istiyorsanız o zaman size şuan için dünyanın en iyi İngilizce-Türkçe eğitim seti olan Tell Me More English eğitim setini öneriyorum.

İçinde tam bin saatlik evet yanlış okumadınız tamı tamına 1000 saatten oluşan bir görsel ve sesli materyal mevcut. İngilizceyi hem konuşa konuşa öğrenebilir hem de gramerini kavrayabilirsiniz. Üstelik kelime hazinenizi geliştirmek için özel uygulamaları da mevcut. Telaffuz çalışmaları da neredeyse mükemmel.

Şimdi son bir öneride bulunmak istiyorum. Eğer ben bu programları çoktan aştım fakat her gün bazı konuşmalar duymak ve Türkçelerini okuyarak antrenman yapmak istiyorum diyorsanız sizlere bir iki tavsiye site vereceğim.

Bunlardan ilki TED konferanslarıdır. Bu sitede her alandan dünyanın en uzman kişilerinin yaptığı konferans konuşmalarının video kayıtları var. Bu sitenin sayfalarından birine girerseniz, aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi “Interactive transcript” yazan butona tıklayın.

 Böylece karşınıza tıpkı altaki resimde gördüğünüz gibi, yapılan konuşmanın metni çıkacaktır. Burada videodaki şahıs hangi konuşmayıyapıyorsa o satırın rengi değişir ve gerektiğinde siz hangi satırın üzerine tıklarsanız video o satıra dönerek oradan konuşmaya devam eder. Bu bence İngilizcesini geliştirmek isteyenler için muhteşem bir hizmettir. Ayrıca bu sitedeki konferansları takip edenlerin dünyada çok az kişinin bildiği yeniliklerden haberdar olma avantajı da olacaktır. Gerçekten ufuk açıcı ve entelektüel seviyeyi arttırıcı konuşmalar mevcut.
 Önereceğim diğer site ise BBC. Evet dünyanın en büyük haber kanalı olan BBC’nin Türkiye haberlerini İngilizce olarak okuyabilir, bu haberi tek tıklamayla sesli olarak da dinleyebilir, hatta bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını haberin altında Türkçe karşılığını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.
 Son tavsiye site ise yine bir BBC hizmeti. BBC’nin Günlük Yaşamda İngilizce  isimli bir çalışması var. Burada çeşitli gündelik durumlarda neler konuşulur, neyi nasıl söylemek gerekir pratik bir şekilde dinleyerek öğreniyorsunuz. Alttaki resimden bu sayfayı görebilirsiniz.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.