Proxy Ayarları Değişmiyor Değiştiremiyorum Çözüm , Bilgisayarın Proxy Ayarlarını Değiştirememe Hatası Çözümü ,proxy ayarlarını değiştir tıklanmıyor

Windows’un Proxy Ayarlarını Değiştiremiyorum Değiştirilmiyor Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

 Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız kesin çözümü bu TeknoWin paylaşıyor.

Eğer proxy ayarlarını normal yollardan değiştirmek istediğinizde “bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir” gibi bir hata uyarıyla karşılaşıyorsanız, aşağıda anlatılan adımları uygulayarak bu problemi kesin olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bilgisayarın Proxy Ayarlarını Değiştirememe Hatası Çözümü ,proxy ayarlarını değiştir tıklanmıyor
 Öncelikle Windows’un kayıt defterini açmanız gerekecek.

Başlat’a girip arama kutusuna regedit yazarak kayıt defterini açabilirsiniz.

Alternatif olarak klavyedeki Windows ve R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açın ve ardından bu penceredeki kutuya regedit yazarak klavyeden Enter tuşuna basın.

Açtıktan sonra sol kısımdaki klasörlerden aşağıdaki yolu izleyin.

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwarePoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

Internet Settings klasörünün içine girdiğiniz zaman sağ taraftaki pencerede ProxySettingsPerUser isminde bir değer var mı diye bakın. Varsa bu değere fare ile sağ tıklayın ve açılan menüden Değiştir’e tıklayın. Değer verisi kısmına 1 yazın ve kaydedin.

Şayet ProxySettingsPerUser isminde bir değer yoksa, o zaman sol taraftaki Internet Settings isimli klasörün üzerine fare ile gelin ve sağ tıklayarak açılan menüden Yeni Dize Değeri oluşturun. Değer adına ProxySettingsPerUser yazın ve değer verisine ise 1 yazın.

Tüm bunları yapınca artık Internet Seçenekleri penceresinde Bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir uyarısı çıkmaz. Bundan sonra proxy ayarlarını devre dışı bırakabilirsiniz ve her zamanki gibi internete girebilirsiniz.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.