Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adil Kullanım Kotası uygulamasının 2018 yılında kaldırılacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet kullanıcılarını sevindirecek açıklamlarda bulundu. Bildiğiniz gibi sınırsız paket adı altında satılan internet paketlerinde belirli bir kotadan sonra interneti yine sınırsız kullanabiliyorsunuz ancak Adil Kullanım Kotası uygulamasından dolayı hız düşümü yaşanıyordu.

Türkiye çapında genel olarak tercih edilen 16 mbps hızındaki internet paketleri daha ayın ortasına gelmeden adil kullanım kotasına takılıyor ve hız otomatik olarak 3 mbps seviyesine düşüyordu. Teknolojinin gelişmesinden dolayı oyun, film hatta müzik dosyalarının bile boyutları ciddi ölçüde artmış durumda.


Örneğin bir oyun indirmeye kalktığınızda; oyunun güncellemeleri ile ortalama 30 GB gibi bir indirme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Zaten 60 GB olan Adil Kullanım Kotası ayda sadece 2 oyun indirerek dolabiliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bu soruna çözüm bulmak adına 2018 yılında Adil Kullanım Kotası uygulamasını kaldıracaklarını belirtti.

Ancak konuyla ilgili henüz detaylar mevcut değil. AKK tüm internet paketlerinde mi yoksa sadece fiber kullanıcıları için mi kalkacak bilinmiyor.
Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.