Super Mario Run'ın Android için duyurulmasından kısa süre sonra Super Mario Run Beta sürümü gibi görünen virüs ortaya çıktı.

Nintendo, dün Android için Super Mario Run oyununu duyurmuştu. Firmanın, Super Mario Run için Google Play Store'de ön kayıt talebi toplamaya başlamasından sonra Android kullanıcılarını hedef alan kötücül yazılım içeren uygulama ortaya çıktı. Super Mario Run Beta gibi görünen bu yazılım tamamen hackerların paketlediği ve virüs içeren bir APK. dosyasından hiç bir farkı yok.

Super Mario Run gibi görünen ve uygulama simgesine kadar aynı olan bu APK. dosyasını yüklemeye kalktığınızda; kötücül yazılım sistem servislerine erişim izni istiyor. Hiç bir oyunun sistem servislerine erişim izni istemediğini belirtelim.

Eğer bu izin isteğine evet derseniz; hackerların cihazınızı ele geçirebilir. Hackerlar; şifrelerinizi görebilir, ekran kilit şifrenizi değiştirebilir, kişisel verilerinize ulaşabilir ve şifreyi çözmek için sizden fidye isteyebilir.

Super Mario Run için bir beta sürecinin olmayacağını ve oyunun resmi olarak sadece Google Play Store'da yayınlanacağı konusunda sizleri uyaralım. Farklı sitelerden Super Mario Run APK. gibi görünen dosyaları indirip kurmamanızı tavsiye ediyoruz.


Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.