Yazılarımı İki Sütun Şeklinde Nasıl Gösterebilirim?
Bloğunuzda yayınladığınız bir makale normal şartlarda tek sütun şeklinde gözükür. Şimdiki yazımda size yazılarınızı iki veya üç sütunda nasıl gösterebileceğinizi anlatacağım.

İki sütunlu yazıları daha çok gazete ve dergilerde görmeye alışkınız. Bloğda da olsa hiç fena durmaz bence. Özellikle uzun bir yazı paylaştığımız zaman makaleyi sütunlara bölmek gerçekten okuyucu açısından kolaylık sağlar. Hem görsel açıdan da bloğumuza değer katar.

Anlatıma geçelim. İlk olarak her zamanki gibi blogger paneliimzden Şablon-HTML'yi düzenle yolunu takip ederek
]]></b:skin> kodunu buluyoruz. Aşağıdaki CSS kodlarını bu kodun tam üzerine gelecek şekilde yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz.
.bagidua
{
-webkit-column-count: 2;
-moz-column-count: 2;
column-count: 2;
}
Dikkat : Yukarıdaki kodda yazılarınız iki sütuna bölünecektir. Siz Üç sütuna bölünsün istersenz 2 yazan değerleri 3 yapabilirsiniz.
Şablonu kaydettiniz ve artık yeni yayın yapma zamanınız geldiyse. Yeni yayın alanı açıkken HTML butonuna basarak aşağıdaki kodları yapıştırıyoruz.

<div class="bagidua">
YAZINIZI BURAYA YAZIN </div>
Yukarıdaki kodda "Yazınızı Buraya Yazın" ibaresini silerek kendi makalenizi ekleyin. Makaleniz iki sütun şeklinde görünecektir.
Uygulamalı Örnekler Aşağıda Uygulanmıştır.
<div class='bagidua'> 
Blogger yazılarınızı sütunlara ayırma konusunu işlediğimiz bu yazımızda
size örnek olsun diye iki parça sütuna bölünmüş bu yazıyı yazıyorum.
Gördüğünüz üzere yazımız tıpkı bir gazete veya dergide
olduğu gibi iki sütun şekjlinde gözüküyor.
Siz isterseniz üç sütun yapabilirsiniz bunun için ilk verdiğim css kodlarındaki
2 ibaresini 3 yapmanız yeterli. İyi bloglamalar. Takipte kalın. </div>
Blogger yazılarınızı sütunlara ayırma konusunu işlediğimiz bu yazımızda size örnek olsun diye iki parça sütuna bölünmüş bu yazıyı yazıyorum. Gördüğünüz üzere yazımız tıpkı bir gazete veya dergide olduğu gibi iki sütun şekjlinde gözüküyor.
Siz isterseniz üç sütun yapabilirsiniz bunun için ilk verdiğim css kodlarındaki 2 ibaresini 3 yapmanız yeterli. İyi bloglamalar. Takipte kalın.
Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.