blogger tema arka plan ekleme, blogger arka plan degiştirme, tema arka plan degiştirme, blogger arka plan ayarlama,Teknowin
Blogger Teması Arka Plan Değiştirme 
Merhabalar bu yazımızda Özel Bir Blogger Temanın Arka Planı Nasıl Değiştirilir? Konusunu işleyeceğiz. Bonus olarak blogger blog için hazırlanmış 10 adet arka plan resimini sizlerle paylaşacağız.

Ben internette arka plana nasıl fotoğraf konulur, bloğumun arka plan resmini nası değiştiririm, site arka plan fotoğrafları...Gibi konuları araştırdım fakat tam anlaşılır bir yazı bulamadım malesef. Armaızda bloger bloğu hiç bilmeyen arkadaşlar var, bazen bize basit gelen şeyler onlara zor gelebiliyor. Bu konuyu da dikkate alarak gayet açıklayıcı bir yazı hazırladığımı düşünüyorum.

Buyurun öncelikle arka plan fotolarını paylaşmakla başlayalım daha sonra arka plan bloğumuza nasıl monte edilir onu anlatalım. Aşağıdaki fotoğrafları tam boyutuyla görmek için üzerine tıklamayı unutmayın.

Özel Bir Blogger Temanın Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

1. Blogger panelimizden Şablon-HTML'yi düzenle yolunu takip ederek karşımıza çıkan kodlarımızın içerisinde herhangi bir yere tıklayarak arama kutusunu CTRL+F tuşlarına basaraka açıyoruz.

2. Açılan arama kutusuna ]]></b:skin> kodunu kopyalayarak yapıştırıyoruz ve enter'a basıyoruz.
3. Bulduğumuz bu kodun tam üst satırına gelecek şekilde aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırıyoruz. Sonra kaydediyoruz.

body {
background-image: url(RESİM-URL.png) !important;
background-repeat: no-repeat;
background-position: center top; 
background-attachment: fixed;
background-size: 100%; 
}
UYARILAR:
-
RESİM-URL.png yazan yeri kendi görselimizin urlsiyle değiştiriyoruz.
-
no-repeat değeri dikey veya yatay yinelenen görüntüyü engeller.
-Görüntüyü dikey olarak yinelemek istiyorsanız
background-repeat: repeat-y
-Görüntüyü yatay olarak yinelemek istiyorsanız background-repeat: repeat-x diye değişiklik yapın.
- Arka plan resminin boyutlarını ayarlamak için 100% değeriyle oynayın.


Not : Yukarıda paylaştığım arka plan fotoğraflarından beğendiğiniz fotoyu sağ tıklayıp farklı kaydettikten sonra kendi Google Fotoğraflar hesabınıza yüklemeyi unutmayın.
Bloğunuzu Açın ve arka plan resminize bakın

Blogger bloğunuzun arka plan resmini değiştirmek işte bu kadar basit. Umarım faydalı olmuşumdur. Yine de anlatamamış olbilirim siz anlamadığınız yerleri aşağıdaki yorum formundan sorabilirsiniz. Başka sorularınız varsa onlarıda İletişim Formumuzu kullanarak mail atabilirsiniz. Maillerinize cevap vermeye çalışacağım. Takipte kalın.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.