YouTuber, bu ay Oxford English Dictionary'ye eklenen 500 kelime arasındaki yerini aldı.

Teknoloji ilerledikçe hayatımıza yeni yeni kelimeler giriyor. YouTuber da bunlardan biri. Henüz Türkçe bir karşılığı olmasa da en prestijli İngilizce sözlük olan Oxford English Dictionary bu kelimeyi gerçek bir kelime olarak kabul edip sözlüğüne ekledi.

Sözlük kelimeyi, video paylaşım web sitesi YouTube'u sık kullanan özellikle de video üreten ve videolarda görünen kişilere verilen isim olarak tanımlıyor.

Sözcük 2006 yılına dayanıyor ve video paylaşım web sitesinin tescilli adı, diğer adıyla Google'a ait video platformu YouTube'tan kaynaklanıyor.
Aşağıdaki örneklerde YouTuber kelimesinin farklı kullanımlarını İngilizce olarak bulabilirsiniz.

Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.