Blogger’da Atıf (Powered by Blogger) Yazısını Kaldırmak
Blogger kullanıcılarının bildiği gibi, blogunuzun en altında gücünüzü Blogger’dan altığınıza ithafen; “Powered by Blogger” şeklinde bir yazı bulunmaktadır. Teorik olarak bu hem doğru bir yazı hem de zararsız. Ancak pratikte blogunuzda böyle bir yazının yer almamasını isteyebilirsiniz. Yani tamamen tercih meselesi. Ancak Blogger’daki atıfı kaldırmak istediğinizde farkettiyseniz Gadget kısmında Kaldır seçeneği aktif değil — inaktif durumda. Dolayısı ile bizlerin bu seçeneği aktif hâle getirmesi gerekiyor ki; ilgili yazıyı kaldırabilme konusunda bir problem yaşamayalım. Peki nasıl? Hemen anlatıma geçelim.

Blogger’da Atıf Yazısı Nasıl Kaldırılır?

  • İlk yapmamız gereken şey; temamızda (HTML’yi Düzenle) CTRL+F Tuşları ile arama kutusuda Attribution yazıp aratın. Karşımıza aşağıdaki kod çıkacaktır.
<b:widget id='Attribution1' locked='true' title='' type='Attribution'>


  • Yukarıdaki kodu bulduktan sonra “true” yazan yeri “false” olarak değiştiriyoruz. Ve temamızı kaydediyoruz.
  • Daha sonra hemen Yerleşim bölümüne geliyoruz. Ve en altta yer alan Atıf Gadget’ına tıklıyoruz. Orada “Kaldır” butonunun aktif olduğunu gözlemleyeceksiniz. Oraya tıklayarak direkt atıfı kaldırmış oluyorsunuz.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.