1 Mayıs'da yeniden düzenlenecek internet hızlarınızın şerefine, internet hızlarınızı kontrol edebileceğiniz 5 farklı siteyi derledik. Bu sitelerden internet hızlarınızı kontrol edebilir ve doğru sonuçları alabilirsiniz.

İnternet hızı, ülkemizde her zaman büyük sorun olmuştur. Adil Kullanım Kotası denilen saçmalık yüzünden yıllar boyunca interneti verimli kullanmaya özen gösteren bir millet olduk. 1 Mayıs itibari ile bu sorun kısmen ortadan kalkıyor. Adil Kullanım Kotası'nda düzenlemeye giden BTK, gece saatlerinde indirilen verilerin AKK’ye girmeyeceğini açıkladı. AKK’nin tamamiyle kalkacağı o güzel günleri iple çekiyoruz ancak bu sürece kadar daha kabul edilebilir AKK oranları ile daha “insancıl” internet kullanımına geçiş yapacağız.

Peki, bu AKK hızlarını tespit etmek için kullanabileceğiniz hız testi araçlarına hakim misiniz? İnternet hızını kontrol etmek için TTNET’in hız testi aracı pek doğru sonuçlar vermiyor, bu yüzden güvenilir sayfalara yöneliyoruz. Ülkemizde en ünlü site Speedtest.net olarak gösterilebilir ancak tek site Speedtest değil. Bu site dışında internet hızlarınızı kontrol edebileceğiniz başka siteler de yer alıyor. Bunlardan bahsetmeden önce hızlarınızı kontrol edebilmeniz için birkaç öneride bulunmak istiyorum. İnternet hızınız hakkında en hızlı sonucu almak için, bilgisayarınızı ethernet kablosu ile modeme bağlamanız gerekiyor. Kablosuz bağlantı, her ne kadar rahat bağlantı olsa dahi, hız kayıplarına yol açar.

Umarım, Türk Telekom ve diğer sağlayıcılar BTK’nın kararına saygı duyarak, kullanıcıları rahat ettirecek bağlantılar sunarlar.

Güvenilir İnternet Hız Test Araçları
Speedof

TestMy.net

Speedtest

Fast(Netflix projesidir)

Android İçin
FCC Hız Testi
Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.