Ülkemizin kanayan yaralarından birisi olan Adil Kullanım Kotası en son meclise kadar uzanmıştı hatırlayacak olursanız. Ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Adil Kullanım Kotası üzerinde iyileştirme çalışmaları yaptıklarını ve yakın zamanda değişikliklerin olacağını söylemişti. Her ne kadar bu haberimizde "AKK Kaldırıldı" başlığını atamasak da, biraz biraz değişiklikler gündeme geliyor. Ancak 2018 yılında AKK tamamen kaldırılacak.

Gece 02:00 - 08:00 Arası İnternet Kullanımı AKK Dahil Edilmeyecek

Birazdan aşağıda okuyacağınız AKK iyileştirmelerinde dikkatimizi çeken önemli bir detay oldu. BTK tarafından alınan karara göre, bundan sonra gece saat 02:00'dan 08:00'a kadar gerçekleştirilecek internet kullanımları AKK'ye dahil edilmeyecek. Bu demek oluyor ki, oyuncular internet üzerinden oyun indirirken, bu saatlere çok dikkat edecek gibi.

BTK tarafından Adil Kullanım Kotası ile ilgili değiştirilen maddeler ise şu şekilde;

❱ Bundan böyle her türlü duyuru, reklam ve tanıtımlarda AKN değeri ve AKN sonrası erişim hızına açıkça yer verilecek.

❱ Bilgilendirmeler tüketiciye mail, posta veya mesaj olarak bildirilebilecek.

❱ Kullanıcılar AKK değerinin %80'ini veya %100'ünü kullandığında erişim hızı hakkında abonelere ücretsiz olarak kısa mesaj ile bilgi verilecek.

❱ Mobil şebekelerde işletmeciler tarafından AKK sonrasında veri indirme hızı minimum 128 Kbps olacak.

❱ Sabit genişbant internet hizmetlerindeki AKN sonrası erişim hızının % 50 oranında arttırılacak.

❱ Saat gece 02:00 ile 08:00 arasındaki internet kullanımları AKK'ye dahil edilmeyecek. (Bence en iyi madde bu)

❱ AKK uygulaması 31.12.2018 tarihinde sona erecek. (Asıl bomba da bu)
Önemli NOT: BTK tarafından yapılan açıklamaya göre, yukarıdaki maddelerin yürürlüğe girmesi 2 ay içerisinde sağlanacak ve durum hakkında resmi bir açıklama yapıldıktan sonra yürürlüğe girecektir.

Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.