blogger fare imleci nasıl yapılır , fare imleci degiştirmek , mause imleci yapımı , fare mause imleci kodları
Merhabalar
Bir kaç kişinin dikkatini çeken TeknoWin'deki mause imlecini yapımını soran arkadalar olmuş. Uzun zamandır birçok kişiden "İmlecinin şeklini nasıl değiştirdin?Aynısını nasıl yapabilirim?" tarzında sorular alıyorum. Elimden geldiğince cevaplıyorum ama detaylı ve yeterli olmuyor herzaman bende bu tarz sorulara toplu bir cevap olarak bu anlatımı yapıyorum. Aşağıdaki adımları izleyerek sorunsuz bir şekilde mause (fare) imlecinizi değiştirebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gerekenler çok basit bir kaç uygulamadan ibaret. İlk olarak blogger admin paneline giriş yapın. Ardından aşagıdaki belirmiş oldugum yolu izleyin.

Blogger admin paneline girdikten sonra YerleşimGadget EkleHTML/JavaScript seçenegini seçerek ekleyin açılan pencereye aşagıda vermiş olduğum kodları girin ve kaydedin.
<style type="text/css">body, a, a:hover {cursor: url(https://1.bp.blogspot.com/--hB-Dc7rVlM/WHynZw16bpI/AAAAAAAABGk/j-vDHFhhpMQtHq2unRAYVJU2kbZEj68bgCLcB/s1600/Untitled.png), auto;}
</style>
Yukardaki vermiş olduğum kodu girdikten sonra kendi mause imlecinizin resim url'sin yukarıdaki url ile degiştirip kaydedin.

Örnek olarak:
<style type="text/css">body, a, a:hover {cursor: url(https://1.bp.blogspot.com/--hB-Dc7rVlM/WHynZw16bpI/AAAAAAAABGk/j-vDHFhhpMQtHq2unRAYVJU2kbZEj68bgCLcB/s1600/Untitled.png), auto;}
</style>

Sadece degiştirmeniz kereken kısmı kırmızı ile belirtim bu alana kendi url'nizi girdikten sonra sorunsuz bir şekilde imlecinizin değişmiş oldugunu göreceksiniz.
Not : Dikkat etmeniz gereken resmin pikseli ve formatınında .png ve zemini saydam olmasıdır yukarıdaki imleç simgesi 34x34 png formatındadır. Standar olarak 34x34 ideal fakat daha büyük pixelerde sorunlar oluyor daha küçükleri ise denemedigimden hiç bir fikrim yok. Herhangi bir sorun yaşadığınızda sorunu yorum olarak belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Axact

Admin Ælis

TeknooWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.