Discord müzik kanalımdaki kişileri nasıl sustururum, Discord müzik kanalına giren kişiler otomatik olarak nasıl mutelerim, Müzik kanalına giren kullanıcıları nasıl susturulmasını saglarım, Discord müzik kanalına girenler konuşmasın gibi.
Bu konuda çok fazla mesaj alıyorum bu konuyla ilgili sorun yaşayan gördüğüm kadarı ile çok kişi var ve bende bu konu hakkında detaylı bir anlatım yapma gereği duydum.

Bazı arkadaşlar bazı kanal ayarlarını ayarlasalar bile genede tam olarak sonuç alamıyorlar.
Bu anlatımda detaylı bir şekilde tam olarak ayarların nasıl olması gerektiğini anlatacağım.

Öncelikle Discord'da müzik kanalı ayarlarına geliyoruz ve tıklayıp kanal ayarlarını açın aşagıdaki resimde olduğu gibi
Kanalın ayarlar kısmına geldikden sonra öncelikle yapmamız gereken İzinler bölümüne gelip @everyone rölünü ayarlamak olcaktır.

Şunu belirtmek isterim @everyone tüm kullanıcıları kapsar yani extradan bir rol ayarı yapılmamış kanallar için geçerli olan ayardır.

Yanı kısa ve öz anlatmak gerekirse bir kanala extradan bir rol ayarı verilmemiş ise otomatik olarak o kanal @everyone ayarları uygular kanala bağlanan kulanıcılara.
@everyone ayarları müzik kanalı için şu şekilde olmalıdır.
Sesli konuşma izinleri kısmına gelip

  • Bağlan
  • Konuş
  • Kullanıcıları Sustur
Yukardada gördüğünüz gibi Sesli konuşma izinleri bu şekilde olmalıdır.
Yapmanız gereken tüm ayarlar bu kadar.Yapamadığınız yerler olursa yorumlarda belirtirseniz yardımcı olurum
Not : Şunu belirmek isterim kanala başka bir rol ayarı uygulayıp Ben dediklerini yaptım ve hala konuşuyorlar vs şaçma sapan şikayetlerle gelmeyin sakın.Burda detaylıca açıkladım extra bir ayar uygulamasan kesinlike kimse konuşamaz o kanalda sende başka
Önemli Not : Kendini Beğenmiş Karaktersiz Yavşak İnsanlar Kesinlikle Gelip Benden Yardım İstemesin!!!.
Axact

Admin Ælis

TeknoWin.blogspot.com Bir çok konuda fikir sahibi olduğu kategorilere yönelip kullanıcıya en iyi ve en özgün bilgiyi sunmayı amaç edinmiştir.TeknoWin Olarak Güncel Haber , Teknoloji , İnternet , Program İndirme , Blogger Konuları , Blogger Temaları Magazin Haberleri , İlginç Bilgiler ,Pratik Bilgiler ve Çözümler , Program Hataları ve Çözümleri Film İndir ve Dizi İndir Oyun İndir , Film Dizi Hakkında Öneriler , Videolar Komik Gifler Fotograflar Tüm Bu Kategorileri Baz Alan Genel Güncel Paylaşım ve Portal Sitesidir...

Yorum Yap:

0 Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin:

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.